No ez valami tavaszi verseny gondoltam az up. verseny program összeállításakor. Aztán a verseny reggelén induláskor a hótaposókat kellett előszedni. Kati a futóléceket is be akarta rakni, de lebeszéltem róla, kár volt.
A kő mentes homokon ennél a 8-10 cm hónál is lehetett síelni, de így maradtak az első napi középtávú pályák. Én rajtoltam a csapatból legkorábban (sőt kategóriámban elsőnek). Futás közben döbbentem rá, nem hívtam fel a többiek figyelmét, hogy 1:7500 méretarányú a térkép. Mind kiderült ez nem zavarta őket különösebben, bár mint mondták kicsit gyorsan jöttek a pontok (na ilyen a tájfutó relativitás). Ez a rádöbbenés azért kicsit megzavart, s hagytam magam mindenféle csapásokon az egyes pont mellé vezetni, szerencsére 100 méterre arrébb is volt egy pont, így ott megtorpanva, a ponttól délre levő töltésen helyrerakott A fiúk kicsit reggel fáradtnak látszódtak, Dani ennek ellenére nyert 4 átmenetet, igaz úgy féltávnál elvesztette a térképét, gondolom a dombok tömegvonzásának köszönhetően, mert ésszerű magyarázatot erre nem lehet adni. Ádám egyenletesen, és múlt heti betegsége okán lassan kezdett, majd tartotta a tempót. Kati és Zsuzsi is sikeresen győzte le a homokbuckák káoszát. Helyezésileg a nap legjobb eredményét Vanda produkálta aki nyerte az etapot. Igaz egy 150 méteres átmeneten ő is hibázott mintegy 5 percet, de mivel Rékát nem sokkal előbb befogta és a keverést egymást figyelve hozták össze, a végelszámolásnál ez nem volt gond. A nap végén Vanda 1., Réka 2. és egy szerb kislány harmadik - kicsit megnyugodtunk, főleg mi edzők.
Bár egy sikeres nap, és tegyük hozzá, azért itt a zsibongó bucka káosz között már végig menni is siker) a versenyzőket is megnyugtatja, a sok-sok edzést pályaelemzést nem érzi elvesztegetett időnek. A második nap 1:10000 méretarányú térképen folytatódtak a küzdelmek. Csapatunk kiegészült Jankával aki szombaton inkább egy szülinapi bulit választott a buckák azonosítás és számlálgatása helyett. Vasárnap a terep K-i részeivel is megismerkedhettünk, talán Dani és Zsuzsi ezt kissé túlzásba is vitték, én célszerűbbnek láttam volna ha rövidebb időt töltenek kint a pályán. Vanda kategóriájában elsőként indult, így nem volt kit befognia, nem biztos, hogy ezért de komoly keverés nélkül megoldotta a feladatot, nyerte a második napot, így összesített eredmények alapján egy I. hellyel gazdagodott.
2011. február 28., hétfő
2011. február 16., szerda
Speciális futóképességek fejlesztése
Kelemen Janónak köszönhetően a Tájfutásért-Pécs Alapítvány tajfutas.hu honlapján elérhető egy 1979-es cikk:
http://tajfutaspecs.hu/images/stories/Image/20080617_szakmai_cikkek/edzelm_2.pdf
32 év után a képek is elkészültek hozzá (csak a tornaszoba öregedett):
Fellépés szivacsról a kidőlt fát, sziklát szimuláló svédszekrényre>>
Lendületben a puha talajt szimuláló szivacson- átlépés előtt.
Jól látható ahogy a szivacs elnyeli az ellépő lábat, a zsámoly pedig kényszerít a lefelé lépésre, vagy az ugrásra - a lendülettől függően.
.
A zsámoly átlépését nehezíti a két szivacs energia elnyelése, a bizonytalan "talaj", itt nagy szükség van a lendítő láb energiájára.
2011. február 11., péntek
Szombaton edzés
TTEV
időpont: 2011. február 12. szombatterep: Csóka-hegy
helyszín: Pusztavám, Csóka-hegyi ifjúsági (volt úttörő)ház
megközelítés: Pusztavám déli végétől (Budalakk gyár) délkeleti irányban kell elindulni, a gyár kerítése után egyenesen keresztül a sorompón, és tovább is ugyanezen az úton, ami egy idő után emelkedni kezd, és elfordul (dél)nyugat felé. Az úton a házig lehet menni autóval. Az elágazásokat szalagozzuk. (Lásd a mellékelt térképet!)
rajtolás: 10 órától
bontás indul: 13 órakor
pályaadatok:
1. 8,7 km / 290 m / 26 ep
2. 6,3 / 270 / 21
3. 4,8 / 195 / 16
4. 3,9 / 170 / 13
5. 2,5 / 75 / 11
(és/vagy a kint lévő 29 pont tetszőleges egyéb kombinációja)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)